Posláním projektu Český Goodwill je také vyzdvihovat to krásné na České republice

12/05/2016

Tomuto cíli je uzpůsobena komunikace třeba na sociálních sítích, ale také například výběr místa pro slavnostní vyhlášení a předávání ocenění Český Goodwill nebo program galavečera, kterým vrcholí každý ročník projektu.

Premiérový ročník se proto konal v reprezentativních prostorách prosklené kupole Česko-německé obchodní a průmyslové komory, které poskytly okouzlující pohled na noční rozsvícené Václavské náměstí s dominantou budovy Národního muzea, která se tyčí nad jezdeckou sochou sv. Václava, patrona českých zemí.

Slavnostní večer zpestřilo hudební vystoupení harfenistky Zbyňky Šolcové, protože jak známé přísloví praví, co Čech, to muzikant. A také trochu netradičně - taneční vystoupení šikovné Kristýny s fenkou Sárou v disciplíně zvané dog dancing. Věděli jste, že Češi jsou zdaleka největšími zvířecími milovníky vyjádřeno počtem psů nebo koček na obyvatele?

Galavečer třetího ročníku Český Goodwill 2015 se konal v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v Praze | Foto: archiv HPCG

Slavnostní vyhlášení druhého ročníku se odehrálo v Národním technickém muzeu v Praze. Překrásné prostory Dopravní haly svým geniem loci okouzlily všechny přítomné a dodaly galavečeru neopakovatelný ráz. Vážení čeští podnikatelé, které Český Goodwill 2014 ocenil, tak přímo vnímali sílu tradice svých předků - úspěšných podnikatelů, kteří se proslavili nejen v tuzemsku, ale mnozí z nich dobyli celý svět. Exponáty vystavené v Dopravní hale byly živou připomínkou toho, čeho dosáhli a na co nyní můžeme navazovat. Připomenout ty nejlepší okamžiky z tohoto večera si můžete v tomto video sestřihu.

Poslední loňský ročník Český Goodwill 2015 ocenil firmy, kterých si lidé váží, ve zcela jiném prostředí. Galavečer hostil Tereziánský sál Břevnovského kláštera v Praze, významná církevní památka s více než tisíciletou historií. V polovině 18. století tento původní mužský klášter, který byl vůbec prvním na českém území, navštívila dokonce 'císařovna' Marie Terezie. Ta byla naopak vůbec první a jedinou vládnoucí ženou na českém trůně a Tereziánský sál po ní získal své jméno.

Na úvod slavnostního galavečera zazněla poprvé česká hymna, v podání Žesťového kvinteta Hudby hradní stráže a Policie České republiky. Celý večer, během kterého si ocenění převzalo 18 podnikatelů a společností, kterých si lidé váží, se tak nesl ve vysoce důstojném duchu. Načerpat loňskou atmosféru můžete i vy na video záznamu z galavečera.

Jaký bude charakter slavnostního vyhlášení Český Goodwill 2016? To se dozvíme již brzy... 

Zdroj: HPCG 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů