Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Chocolate experience s.r.o.

Henk a Simona Mestdagh

Ročník 2022

Představení nominované firmy

Manželé Henk a Simona Mestdagh milují čokoládu, a proto založili Chocotopii – česko-belgickou rodinnou společnost. S vášní a nadšením budují tradici v čokoládovém průmyslu a už více než dvacet let dělají radost kvalitní belgickou čokoládou svým zákazníkům v České republice, Belgii a dalších evropských zemích.  

Chocotopia vlastní kakaovou plantáž v Mexiku, což jí umožňuje kontrolovat kvalitu čokolády od samého začátku jejího životního cyklu. Na plantáži nepoužívají žádné pesticidy a poskytují práci více jak šedesáti obyvatelům místní vesnice. 

V roce 2018 společnost rozšířila své aktivity o zábavní centrum přímo v centru Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí. A v červnu 2020 otevřela nové čokoládové zážitkové centrum v Průhonicích u Prahy.

V této továrně na čokoládu na návštěvníky čeká spousta zábavy a aktivit. Objevit historii výroby čokolády jim pomůže unikátní kolekce autentických strojů na výrobu čokolády od parních strojů, přes průmyslovou revoluci až po moderní výrobu, zjistí, jak rostou kakaové stromy, potkají zde živé papoušky Choco a Coco, na různých workshopech a kurzech dostupných pro všechny věkové kategorie si mohou vyrobit vlastní čokoládu. Na děti zde čeká herní zóna se skluzavkami, labyrintem s prolézačkami, nebo prostorem pro opravdovou dortovou bitvu. A samozřejmě také podniková prodejna hotových výrobků přímo z továrny.

Mapa
Firma sídlí v Praze

Důvod nominace

Oba majitelé jsou velmi lidští, férový, přátelští a osoby s čistým charakterem, se kterými je radost spolupracovat. Jejich pozitivní přístup k práci, lidem a okolí, kdy finančně podporují i různé nadační projekty, je inspirující a fascinující zároveň. Obzvláště oceňuji jejich inovativní a myšlenkové pochody, které nelze slovy vyjádřit. Jednoznačně nejlepší zaměstnavatelé, které jsem měl tu čest poznat.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

Bývalý zaměstnanec a nyní externí konzultant

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů