Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

SKV s. r. o.

Václav Skalický

Ročník 2022

Představení nominované firmy

SKV je česká strojírenská společnost, která se na trhu působí již od roku 1991. Specializuje se na vývoj a výrobu speciálních jednoúčelových strojů podle konkrétních potřeb zákazníků. Ty zahrnují pokládací stroje, řezací a dělící stroje, odvíjecí, navíjecí a prohlížecí stroje, lisovací, razící, laminovací a tiskové stroje, různé manipulátory, testery, potravinářské stroje či ultrazvukové svářecí a ostatní stroje. Součástí výrobního portfolia jsou též automatizované výrobní linky.

Vedle toho společnost vyrábí a dodává také soupravy pro měření délek (odměřovací kolečko s čítačem), inkrementální čidla pro měření otáček a snímače polohy do pneumatických válců.

V uplynulých letech firma SKV představila automatickou linku na výrobu roušek, které jsou schopny chránit uživatele před šířením infekčních nemocí, patogenů a virů včetně COVID-19. Přišla tak s úplným řešením výroby ochranných pomůcek, a to včetně včetně finálního balení. Linka byla kompletně navržena a vyrobena českými inženýry a technology s využitím špičkových komponent evropských výrobců.

Nejlepší reklama je doporučení spokojeného zákazníka.

Mapa
Firma sídlí v Královéhradeckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Ve firmě pracuji již od vysoké školy, a před dvěma lety mi tatínek předal svůj podíl ve firmě.

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Zhoršující se podnikatelské prostředí ve smyslu narůstající administrativy a dále školství, jenž neodpovídá na požadavky průmyslových firem.

Jaké máte plány do budoucna?

Vybudování nových prostor a lepšího pracovního prostředí pro naše zaměstnance.

Odpovídal Václav Skalický, jednatel společnosti

Důvod nominace

Vašek je srdcař. Pro svou firmu by dýchal. Když o ní hovoří, je znát, jak je zapálený. S nadšením dumá nad konstrukcí nejrůznějších strojů, které pro své zákazníky vyrábí. Při každé zakázce se hluboce zabývá potřebami, které má jeho stroj pro zákazníka splňovat. Vždy se v dané problematice ochotně a rád dovzdělává. Hovoří rád se zaměstnanci svých zákazníků, kteří budou stroj obsluhovat a kterým bude usnadňovat práci. Říká, že je pro něj zásadní znát jejich názor, že často dokáží díky praxi prohlédnout potenciální problémy z hlediska, do kterého jiný nedohlédne. Se všemi lidmi jedná s úctou a zlobí ho, pokud se neshledá se stejně uctivým jednáním, s jakým vystupuje. Záleží mu na odvedené práci a raději se smíří s časem navíc, než aby odevzdal něco, co není z jeho pohledu kvalitní. Svou firmu miluje a jeho práce mu dělá radost. Je pro něj zásadní pokračovat v tradici a rozvíjení firmy, kterou založil jeho otec, a vést ji čestně a svědomitě. Přemýšlí o ní jako o celku, jako o obživě nejen pro něj a jeho společníky ale také pro jeho zaměstnance a jejich rodiny, na kterých mu velmi záleží.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

přítel(kyně)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů