Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

Vlček Basses

Miroslav Vlček

Ročník 2022

Představení nominované firmy

Miroslav Vlček je přední český stavitel baskytar s více než 25letou zkušeností. Pro stavbu nástrojů využívá především moderní konstrukce s průběžným krkem a s tzv. tónovým blokem ve středu nástroje. Další možností jsou lepená i šroubovaná konstrukce. Výběrem konstrukce nástroje lze poměrně přesně nastavit specifický zvukový charakter. Každý nástroj je tak díky vhodné konstrukci a kombinaci dřeva připraven na míru hráči podle toho, jakým stylem a jaký hudební žánr hraje. Nejčastěji jsou „Vlčkovy“ basy složeny z vhodných akustických dřevin z celého světa.

Vlček Basses vyvíjí a vyrábí rovněž kompletní snímání a elektroniku. Díky tomu je možné získat plnou kontrolu nad výsledným zvukem nástroje. Nově má v nabídce baskytarové boxy. V tomto roce se pustil více do výroby elektrických kytar, které dříve byly spíše okrajovou záležitostí. Nástroje jsou tvarované dle moderních trendů a poskytují maximální pohodlí i funkčnost profesionálním i příležitostným hráčům.

Hlavním impulzem vzniku Vlček Basses byl nedostatek kvalitních baskytar v Česku, a tak se Miroslav Vlček pustil nejdříve do výroby nástroje pro svou potřebu. Později získané zkušenosti uplatnil při výrobě baskytar pro své kamarády a postupně začal vyrábět nástroje na zakázku.

Na nedávném Stingově koncertě ve Slavkově u Brna mu byla členy kapely B-Side band, která tam také vystupovala, předána jako dárek originálně vyrobená baskytara. „Unikátní na této baskytaře je především její celkový design. Nesnažil jsem se vyrobit kopii jeho jiných baskytar, ale pečlivě jsem vybíral kvalitní dřeva a vytvořil své pojetí zvuku, které by se Stingovi mohlo líbit. Jasanový top kytary je dokonce vyroben z velmi starého dřeva z mé zahrady,“ doplnil Vlček. Typově se tato čtyřstrunná baskytara neliší od těch, na něž Sting nejčastěji hraje. Osazena je však pouze jedním snímačem Vlčkovy vlastní výroby.

Tvůrce každopádně doufá, že Sting bude s nástrojem spokojen a bude ho inspirovat stejně jako další světové i české baskytaristy, kteří jeho kytary mají (například Michael League ze Snarky Puppy nebo baskytarista B-side bandu Tomáš Vunderle Koudelka a mnoho dalších).

Dobrý pocit z toho, co dělám.

Mapa
Firma sídlí v Kraji Vysočina

3 otázky pro nominovanou osobu

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

Upřímnosti, spolehlivosti, slovo musí platit.

Jaké máte plány do budoucna?

Více prorazit v zahraničí.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Stále se posouvat dál díky zkušenostem a využít inspiraci a pocit k další práci.

Odpovídal Miroslav Vlček, majitel firmy

Důvod nominace

Dnes je vskutku těžké najít někoho, kdo dělá svou práci s duší, srdcem a nadšením. Úžasné nástroje z jeho dílny nemají na světě obdoby.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

kamarád(ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů