12 let oceňujeme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

Nominace uzavřeny. Finalisty představíme 1. září.

První volnočasový Ekopark

Stanislav Šťastný

Ročník 2018

Představení nominované firmy

EKOPark Liberec je místem, které na ploše přibližně 5 000 m2 skýtá inspirativní prostředí pro aktivní i relaxační trávení volného času pro návštěvníky všech věkových kategorií. Tvůrce EKOParku Stanislav Šťastný je aktivní sportovec, majitel a jednatel společnosti SunGarden.cz s.r.o., která se již 20 let zabývá zahradní architekturou, a především otec dvou dětí, se kterými rád tráví volný čas v přírodě. Když objevil pozemek v srdci Liberce, který do té doby ležel ladem, začal spřádat plány, jak jej proměnit v zelenou oázu.

Celý projekt EKOParku se spontánně, bez jakýchkoliv dotací, studií, projektů apod. začal naplno realizovat v dubnu roku 2015. Od této chvíle začal Stanislav Šťastný s velkým nadšením realizovat svůj srdcový životní projekt, záchranu jednoho z posledních zelených míst v centru Liberce a proměnu na jedinečný lesopark pro širokou veřejnost, který propojuje ekologii s přírodou, vzděláváním, volnočasovými aktivitami, kulturou a sportem. Celý park je zároveň koncipován jako jedna velká „lesní kavárna“. Každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa, kde si výtečnou kávu a občerstvení vychutná.

Jedinečným prvkem parku jsou dřevěné vyhlídkové rozhledny umístěné v „korunách stromů“. Pro laickou i odbornou veřejnosti představují vzácnou příležitost pozorovat ptactvo, přírodu, ekosystém a život v parku z korun stromů. Vyhlídkové rozhledny nabízejí dobrodruhům také možnost přespání ve volné přírodě pod širým nebem. V průběhu celé sezóny čekají v EKOParku různé akce, festivaly a nabídka dalších volnočasových aktivit, které širokou veřejnost přesvědčí o tom, že trávit čas off-line není nuda.

První volnočasový EKOPark, aneb volný čas prožitý offline není nuda.

Mapa
Firma sídlí v Libereckém kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?  

Dodržování obchodních smluv bez výjimky.

Jaké máte plány do budoucna?

Rozvoj EKOParku - stavba stanového městečka, stavba treehouse - domečků na stromě.

Zbývá Vám čas na koníčky? Pokud ano, jaké pěstujete?

Po 20 letech podnikání jsem si již vytvořil prostor, abych se mohl věnovat sobě, mým dětem a manželce, ale i tomu co mě baví, čímž je EKOPark. Dále turistika, běh, cyklistika, běžecké lyžování, cestování.

Odpovídal Stanislav Šťastný, zakladatel Prvního volnočasového Ekoparku Liberec

Důvod nominace

Na začátku bylo, nebylo, v jednom městě, na severu Česka, žil byl jeden mladý muž, který měl sen a nemyslel jenom na sebe…Tvůrce EKOParku – Stanislav Šťastný, aktivní sportovec, majitel a jednatel společnosti SunGarden.cz s.r.o., která se již 20 let zabývá zahradní architekturou, a především otec dvou dětí, se kterými rád tráví volný čas v přírodě, objevil pozemek současného EKOParku. Nadšení pro rekultivaci tohoto pozemku vedlo Stanislava Šťastného v únoru roku 2015 k pořízení úvěru a ke koupi tohoto pozemku. Počátkem března 2015 se v rodinné radě připravuje prvotní nástřel vizí projektu. Celý projekt EKOParku se spontánně, bez jakýchkoliv dotací, studií, projektů apod., avšak za podpory odborné i laické veřejnosti, začal naplno realizovat v dubnu roku 2015 jako srdcový životní projekt – záchrana jednoho z posledních zelených míst v centru Liberce a proměna na jedinečný EKOPark, který je nyní místem setkávání zaměřeným na ekologii, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie. Jedny z hlavních myšlenek celého projektu: "Jak vytáhnout rodiny s dětmi z nákupních center, kde tráví víkendy, do přírody, do EKOParku Liberec." A "volný čas offline není nuda". Pro širokou veřejnost EKOPark připravuje v průběhu celé sezony různé akce, festivaly a nabídku dalších volnočasových aktivit jako je například ekodílnička, rodinná dobrodružná stezka EKOParkem za pokladem, naučná stezka Čtyři živly, lekce jógy, sebeobrany, promítání, koncerty, vzdělávací Den bláta, bosonohý festival EKOParkem bosou nohou či volnočasové RETRO Games.

Nominační kategorie

Mecenáš

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů