Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

CIUR a.s.

Mojmír Urbánek

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Od svého založení v roce 1991 patří česká rodinná firma CIUR mezi lídry v oblasti výroby celulózových vláken na bázi recyklovaného papíru. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem zpracovává více než 30 tisíc tun druhotných surovin ročně.

Produkce firmy je tak rozdělena do tří hlavních směrů: izolace (tepelné, zvukové a protipožární), průmyslová vlákna (pro silniční stavitelství, hutnický, energetický, automobilový a filmový průmysl) a technická zařízení budov (TZB). Společnost CIUR vyrábí ekologicky šetrné výrobky, což dokládají příslušné české a významné evropské certifikáty. Výrobek Climatizer Plus získal ocenění za zdravou celulózovou izolaci z přírodních zdrojů v soutěži Přeměna odpadů na zdroje, vyhlašované Ministerstvem průmyslu a obchodu.


Od Climatizeru Plus, který je považován za základ výroby, se firma dopracovala k ostatním produktům na bázi rozvlákňování papírové hmoty. Celulózová vlákna mohou nahradit toxická vlákna azbestová, čehož využil automobilový průmysl. Celulózová vlákna zlepšují určité vlastnosti silničních asfaltových směsí. Nástřiky na bázi celulózy zlepšují akustiku v prostoru. Z recyklovaných papírových směsí lze vyrobit ekologické stelivo pro domácí mazlíčky nebo substráty pro zdravé výživné klíčky rostlin. Firma CIUR dokáže nahradit v náročných filmových scénách světoznámých filmů i sníh.

Společnost CIUR má vlastní systém pro sběr papíru. Jde o vstupní suroviny pro výrobu. Disponuje 4 samostatnými výrobními technologiemi, které produkují více než 56 výrobků v 84 modifikacích. Jedná se o celulózová a minerální vlákna a také různé směsi vláken. Osmdesát procent produkce míří na export.
Firma CIUR zaměstnává na dvě stovky zaměstnanců, má vlastní oddělení výzkumu a vývoje a exportuje do 26 zemí světa (např. Evropa, Rusko, Čína či Austrálie). Je držitelem řady ocenění, mezi nimi také prestižní ekologické značky Nature Plus pro celulózové výrobky.

PŘÍRODA – TECHNOLOGIE - ODPOVĚDNOST

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Postupný rozvoj firmy, snaha o rychlé zavádění nových produktů, které respektují ekologické požadavky současnosti s vysokým podílem recyklovaných materiálů. Snaha o získání seriózních obchodních partnerů. Jelikož jsme rodinná firma, funkce tohoto typu, vzhledem k mému oboru technického vzdělání, mi byla nejbližší.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Významný podíl svobodného rozhodování o dalších aktivitách firmy. Dlouhodobá spolupráce s kolegy, jejichž výběr a tím i vztahy v kolektivu a k zákazníkům podstatnou měrou mohu ovlivnit. Tím je definován silný tým, který progresivně spolupracuje. Významné jsou také trvalé úspěchy u zákazníků. Naše produkty musí být vždy prvotřídní, nikdy nesmí zklamat nebo podvést. Proto se v první řadě zaměřujeme na kvalitu za přiměřenou cenu. Cením si především dlouhodobých obchodních vazeb.

Jaké máte plány do budoucna?
Nepodléháme příliš krátkodobým trendům. To, co se dnes děje v panice okolo našeho životního prostředí, se celkem urputně snažíme v maximálně možné míře respektovat již od založení firmy. Momentálně dokončujeme několikaletý vývoj výrobků založených na jiných materiálech, než je papír. Jsou to například gumy z pneumatik nebo plasty, které mají typově velmi obtížné další využití.

V našem zájmu je obecně celá naše česká cirkulární ekonomika – primární využití veškerého nechtěného nebo zkrátka toho, co se nepovedlo a stalo se odpadem – přeměnou na užitečné výrobky, které se skutečně vrací do oběhu s řádnou a adekvátní užitnou hodnotou. To je v našem programu a plánech dlouhodobě stěžejní téma. Výrobky se neustále snažíme rozšiřovat do mnoha oblastí průmyslu, stavebnictví i zemědělství. V tom chceme pokračovat s rostoucí intenzitou a důrazem na kvalitu dodávek a záručního servisu i nadále.

Odpovídal Mojmír Urbánek, ředitel výroby a vývoje společnosti CIUR

Důvod nominace

Urputnost. Vytrvalost. Skromnost. Schopnost dotáhnout věci do zdárného konce. Kreativnost. Úsilí zaměstnat v ryze české firmě schopné lidi a strhnout je k dané myšlence.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů