Český Goodwill 2024

Hledáme podnikatele a firmy, kterých si lidé váží!

NOMINUJTE TEĎ

LOMAX & Co s.r.o.

Miroslav Kubík

Ročník 2019

Představení nominované firmy

Společnost LOMAX působí na českém trhu od roku 1992. Začínala v oboru stínící techniky, v roce 1996 zahajuje výrobu rolovacích vrat a předokenních rolet, o dva roky později přidává sekční garážová vrata a sortiment se dále rozšiřuje. Stejně tak se firma z původních prostor „garážového typu“ několikrát stěhuje do vlastních větších.

Dnes LOMAX vlastní 2 výrobní závody na Moravě a 80 poboček po celé České republice a na Slovensku. Dále exportuje také do Polska, Rakouska, Švýcarska a Německa. Je jedničkou na trhu garážových vrat, které nabízí v bezpočtu provedení vč. barevných variant. Od roku 2018 doplnila sortiment vlastní výroby o zastoupení evropských výrobců průmyslových vrat a nákladové techniky pod značkou LOMAX industry.
Své produkty, které vedle garážových vrat zahrnují také venkovní rolety a žaluzie, vchodové dveře a další komponenty si firma LOMAX vyrábí sama. Sází přitom na moderní technologie a robotizaci. Pravidelné investice do výrobních zařízení a prostor, i použití kvalitních materiálů výhradně ze zemí EU, umožňuje společnosti držet se dlouhodobě na špičce ve svém oboru.

Ve svém podnikání společnost nemyslí jen na sebe a své úspěchy. Snaží se také pomáhat těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Projekty a konkrétní osoby, kde cítí, že jeho pomoc má smysl, si LOMAX pečlivě vybírá, především ze svého okolí. Patří mezi ně např. pravidelná podpora Diakonie Betlém v Kloboukách u Brna, podpora projektu Srdce pro děti, podpora spolku Veselý vozíček, podpora postiženého Tomáška z Vrbice a další.

Chovat se fér.

Mapa
Firma sídlí v Jihomoravském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu


Co Vás přivedlo do Vaší současné funkce?

Do Lomaxu jsem přišel před 25 lety. Byla to mini firma majitel + 1 zaměstnanec a domluvili jsme se, že mu pomůžu rozjet obchod. Původně jsem to bral jako projekt a chtěl jsem zůstat jen 3 měsíce, ale nějak nám to lidsky klapalo, že jsem zůstal čtvrt století a vstoupil do firmy, jako společník.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?
Bude to znít jako fráze, ale je to pocit z dobře odvedené práce. Ten pocit, když dostanete pochvalu od zákazníků, se nikdy neomrzí.

V čem vidíte největší překážky podnikání?
Největší překážkou je složitá a často měnící se legislativa a přebujelá byrokracie ze strany státu.

Odpovídal Miroslav Kubík, spolumajitel firmy LOMAX & Co

Důvod nominace

Česká firma založená v roce 1992 jako "garážová", která se za 27 let vypracovala na lídra trhu garážových vrat, rolet a vchodových dveří. Aktuálně působí v celém regionu CE (ČR, SR, Německo, Rakousko a Polsko).

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obdivovatel

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů