Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Aperio

Halka Jaklová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Na začátku byl porod. Jako v každém životě. Aperio se v roce 2001 zrodilo proto, abychom měnili pohled na způsob, jakým děti v českých nemocnicích přicházejí na svět.

Prosazovali jsme přirozené porody a lidský přístup, začali jsme pořádat kurzy pro rodiče, duly a porodní asistentky. V roce 2002 jsme spustili Průvodce porodnicemi, který pomáhá rodičům vybrat si to správné místo pro narození jejich děťátka.

Když jsme dosáhli prvních změn, naše činnost se rozběhla do dalších směrů. Začali jsme podporovat rodiče i v dalších náročných životních situacích. Pomáháme rodičům s návratem do práce, rozcházejícím se rodičům, nebo těm, kteří pečují o někoho v rodině s duševními problémy. Jako jedni z mála stojíme při těch, kdo jsou na výchovu dětí sami – sólo rodičích.

V roce 2005 jsme založili Poradnu, která je vedle našich kurzů a podpůrných programů záchytným bodem pro všechny rodiče, kteří potřebují poradit v právních, vztahových či osobních záležitostech. Všechny služby pro znevýhodněné rodiče poskytujeme zdarma.

Rodiče jsou tu pro děti. Pro rodiče je tu Aperio.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Potřeba pomáhat lidem a vlastní životní zkušenost.

Kdo je Vaším vzorem?

Nemám úplně vzory, ale velmi si vážím silných žen, které mají odvahu vstoupit do oblastí tradičně “mužských” a být v nich úspěšné - např. političek, za všechny bych mohla jmenovat Zuzanu Čaputovou.

Zbývá Vám čas na koníčky?

Na koníčky mám víc času, než dřív, kdy byly děti malé. Mám ráda hory v létě i v zimě, literaturu a muziku.

Odpovídala Halka Jaklová, expertka a koordinátorka služeb pro sólo rodiče, radní spolku Aperio

Důvod nominace

Neziskova organizace, ktera svou cinnost provadi poctive, zodpovedne a s velkou pridanou hodnotou. Behem kurzu pro solo rodice nam umoznili vzajemne sdileni s emapickou davkou koordinace a s odbornou podporou. Ja jsem diky nim nasla opet sama sebe a chut znovu zit a hlavne pomahat ostanim.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

Ucastnik kurzu a propagator

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů