Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

API CZ s.r.o.

Lenka Köhlerová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Firma API CZ s.r.o. byla založena v roce 2003 jako pokračovatel firmy Miroslav Bartoš – API, která působí v oblasti úprav vozidel od roku 1996. Věnuje se úpravám vozidel pro tělesně postižené a v současnosti patří mezi přední úpravce vozidel v ČR.

Smyslem společnosti API CZ je činnost, která má zásadní dopad a přínos do života lidí s tělesným handicapem. Proto firma věnuje velké úsilí a pozornost neustálému zlepšování a zdokonalování svých výrobků a služeb. Zástupci jejích poboček jsou lidé upoutáni na invalidní vozík, kteří poskytují 100% poradenství ve zvolení správné úpravy, jak z hlediska profesních zkušeností, tak i ze zkušeností samotného života na invalidním vozíku.

Navíc jsou veškeré výrobky firmy API CZ pečlivě testovány pro zaručení maximální možné bezpečnosti a splňují odpovídající evropské předpisy pro použití těchto výrobků ve vozidlech. V roce 2018 společnost vybudovala nové výrobní prostory a zároveň zřídila vlastní výzkumné a vývojové centrum.

Již několik let společnost prodává své výrobky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve většině evropských zemích a v mnoha státech mimo Evropu například ve Spojených státech amerických, Izraeli, Austrálii či ve Spojených arabských emirátech. 

Mapa
Firma sídlí v Jihočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Společný obchodní partner a žádost majitele, o převzetí vedení společnosti. Majitel a zakladatel společnosti API, Ing. Miroslav Bartoš chtěl soustředit svou energii tomu, co je esenciální podstatou naší společnosti, tj. vývoj a výzkum vlastních výrobků, které již několik let udržují společnost coby lídra v oboru. Hledal někoho, kdo bude mít podobný náhled na budovanou firmu a kdo dokáže věci dále rozvíjet, naše role se stále doplňují, i když se přirozeně vyhranily.

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Různorodost a prostor pro vlastní iniciativu, pracovní výzvy přicházejí samy od sebe, stejně jako je to i v životě, když něco na první pohled nelze udělat, v podnikání máme mnohem větší možnosti nalézat různá řešení, dělat věci jinak, být mnohem kreativnější a samozřejmě s plnou zodpovědností. Pokaždé mě velice potěší, že i v současné přetechnizované době jsou lidé, kteří jsou schopni uvažovat selským rozumem.

Jaké máte plány do budoucna?

Rok 2020 je rokem velice významných investic pro naši společnost. Vzhledem k situaci kolem koronaviru je hlavním cílem dokončit stávající projekty jako je výstavba nové administrativní budovy a implementace třech nových strojů do naší výroby. Tudíž naším plánem je udržitelnost a stabilita firmy a rovněž, aby nám naše činnost stále dělala radost.

Odpovídala Lenka Köhlerová, ředitelka společnosti

Důvod nominace

Smyslem společnosti je činnost, která má zásadní dopad a přínos do života lidí s tělesným handicapem. Firma se neustále věnuje zlepšování a zdokonalování svých výrobků a služeb. Firma uvedla na trh několik nových patentů.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů