Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Západočes. kabel. televize

Milada Švandová

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Společnost Západočeská kabelová televize (ZKTV) je rodinnou firmou. Její historie sahá do roku 1992, kdy byla založena panem Josefem Švandou firma STA-servis, jež od počátku nabízela televizní signál formou STA a TKR v Mariánských Lázních, Tachově, Boru, Lokti, Horním Slavkově, Sokolově a Bukovanech u Sokolova.

Společnost ZKTV stála u zrodu informačního kanálu TV Studio, poskytujícího občanům Tachova zprávy regionálního charakteru. Firma ZKTV tak rozšířila nabídku svých služeb i o výrobu televizních pořadů a reklamy. V roce 2008 se stala ZKTV právním nástupcem společnosti Josef Švanda STA-servis a převzala tak její veškeré podnikatelské aktivity.

Hlavní podnikatelskou činností je provoz kabelových rozvodů, výstavba a servis společných televizních antén a kabelové televize, výroba televizních pořadů a reklamy. V současnosti nabízí televizní signál formou STA a TKT v Mariánských Lázních, Tachově, Boru, Vysočanech, Lokti a Bukovanech u Sokolova.

Skoč, křídla roztáhneš cestou. (Ray Bradbury)

Mapa
Firma sídlí v Karlovarském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?  

Do mé pozice mě bohužel přivedlo pár nepříjemných životních událostí. Firmu Západočeská kabelová televize založil v roce 1992 můj dědeček pan Josef Švanda, tehdy pod názvem STA – Servis, který v roce 2006 zemřel na rakovinu. Poté, v roce 2007, převzal vedení firmy můj otec a syn pana Josefa Švandy, Vladimír Švanda, který společnost přejmenoval na Západočeskou kabelovou televizi s.r.o a dodal podnikání zase jiný a mladistvější rozměr. Bohužel, naší rodině, štěstí opět nepřálo a můj tatínek v roce 2015 také zemřel na rakovinu. Poté vedení společnosti přebrala jeho partnerka paní Pavla Millianová, která zemřela v roce 2019. Poté už jsem zbyla jen já, mladá studentka s roční dcerou. Na našem rodinném podniku, kterému se celé roky dobře daří, mi záleží, a tím pádem jsem nad prodejem ani ničím podobným vůbec nepřemýšlela a zasedla jsem do vedoucího křesla, jako již 3 generace naší rodiny. Momentálně dokončuji bakalářské studium, jsem maminkou roční holčičky a do toho šéfová pro moje skvělé zaměstnance, bez kterých bych to nikdy tímto skvělým způsobem nezvládla!

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

To je v mém případě velice jednoduché. V obchodních vztazích si nejvíce vážím čestných a upřímných lidí, kteří dělají svou práci rádi, rozumí jí a záleží jim na kvalitním výsledku či produktu odvedené práce. Pokud fungují tyto základní pravidla, obchodní vztahy fungují v mém případě velice dobře a bez problémů. 

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Mým osobním a podnikatelským vzorem je můj otec. Myslím si, že to byl velice čestný a správný člověk a ukázal mi správnou životní cestu, po které se snažím jít tak, jak by si to přál a doufám, že se mi to zatím daří.

Odpovídala Milada Švandová, jednatelka společnosti

Důvod nominace

Rodiná firma, která je na trhu skoro 30 let a neustále se dokáže přizpůsobovat rychle měnícímu se trhu mediíí a snaží se více a více přibližovat svým klientům ve svém regionu a během toho oslovovat novou cílovu skupinu.

Nominační kategorie

Tradice

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů