Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

I love Hummus, s.r.o.

Štěpán Hodač

Ročník 2020

Představení nominované firmy

 roce 2011 se Štěpán Hodač pustil do plnění vlastního snu. Po předešlých několika návštěvách blízkého orientu, po propadnutí kouzlům izraelských tradic se při poznávání zdejší kultury a při koštování typických pokrmů začala ve Štěpánově hlavě rodit myšlenka I love Hummus. Projekt uzrával díky stážím v izraelských restauracích, inspirativním setkáním a pilnému studiu výroby a marketingu. O pár měsíců později se podařilo v Čechách založit malou rodinnou firmu.

Po krátkém čase již u hrnců vařené cizrny nestačila pouze Štěpánova 84letá babička (která nad cizrnou bděla od začátku) a tým se postupně začal rozšiřovat. Dnes jej tvoří 18 lidí, kteří nejen milují hummus, ale také přírodu – sami kompostují, třídí, užívají k výrobě vodu z vlastního zdroje a v budoucnu by rádi přešli na solární elektřinu. Vaří s láskou a nadšením a zastávají poctivé hodnoty.

Kromě originálního hummusu se pod jejich rukama stvořil recept rajčatového hummusu, hummusu s karamelizovanou cibulkou nebo s černými olivami. Výroba všech produktů se řídí Evropským standardem HACCP a certifikací International Food Standards – Food. V roce 2017 se firma přestěhovala z Průhonic do větších prostor ve Všechlapech u Divišova.

Výrobky I love Hummus se dostaly do více jak 600 maloobchodů po celé republice, stejně jako do velkých řetězců. Dodávají se do restaurací i firem v tuzemsku i v zahraničí.

Vyrábíme skvělé jídlo se špetkou lásky.

Mapa
Firma sídlí ve Středočeském kraji

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo k podnikání?

To že jsem se rozhodl, že budu vyrábět nejlepší hummus:)

Co Vás na podnikání nejvíc těší?

Svoboda, kterou mi to dává. I když na začátku to bylo přesně naopak, to jsem byl spíš otrok. Když jsem začínal, musel jsem dělat všechno sám, hlavně z toho důvodu, že jako právník jsem neměl ani tušení, jak funguje maloobchod a výroba potravin a chtěl jsem se všechno naučit a všemu rozumět. A ta různorodost, ono vyrobit krabičku Hummusu se zdá být jako jednoduchá záležitost, ale je to přesně naopak, když chcete vyrobit ten nejlepší Hummus.

Podnikání mi taky dává takové životní zrcadlo, aspoň v mém případě to tak funguje, hodně se věnuji meditacím a osobnímu rozvoji a když se mi nechce na nějaké téma podívat v práci nebo v osobním životě, tak v práci si můžu být jistý, že nejenže dostanu zpětnou vazbu, ale často i s účtem, doslova.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Já obdivuju každého, kdo sebral odvahu a od píky si postavil svoji společnost. Kdo tím neprošel jen těžko to pochopí. Můžete mít sebe lepší plán, ale stejně se vyskytnou naprosto nečekané a na první pohled neřešitelné situace. A vy si s nimi prostě musíte poradit, aby firma mohla jít dál. Nejvíc mě teď baví Elon Musk a to, co dělá se SpaceX, jsem velký fanda do sci-fi a ještě před pár lety byla cesta na Mars a jeho kolonizace na této úrovni, teď se to pomalu začíná stávat realitou.

Odpovídal Štěpán Hodač, jednatel firmy

 

Důvod nominace

Nominuji firmu I love Hummus, protože si myslím, že je tváří vize zdravého životního stylu a stravování. ILH je vynikající česká, malá, rodinná firma, která vyrábí to nejlepší Kimchi a zejména hummus v několika příchutích. Vznikla na základě toho, že zakladatel Štěpán Hodač navštívil blízký orient. Zamiloval si izraelské tradice, zdejší kulturu a zejména místní pokrm - hummus. Panu Hodačovi se tedy v hlavě zrodila myšlenka na vyrábění vlastního, nejlepšího, hummusu v Čechách. Zúčastnil se několika stáží v izraelských restauracích, inspirativních setkání a pečlivě studoval způsoby výroby. Po krátké době založil malou rodinnou firmu. V této chvíli u hrnců vařené cizrny zářila Štěpánova 84-letá babička (která nad cizrnou bděla od začátku). Výrobky ILH jsou nejen výborné, ale navíc v nich nejsou použity žádné přidané konzervanty ani chemie. Jedná se o čistě přírodní produkty, které jsou vyráběné s láskou. V dnešní době se příliš nesetkáváme s firmami, které nepoužívají ve výrobcích žádnou chemii a konzervanty, které svou práci dělají s nadšením a láskou, a jejichž hlavní vizí je zejména naučit lidi zdravě jíst a cítit se dobře. ILH je důkazem toho, že se dá žít zdravě, chutně a dostupně. Je třeba, abychom malé, české firmy zviditelnili a ukázali, že si jich vážíme.

Nominační kategorie

Inovace

Nominoval/a:

zaměstnanec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů