Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

MyQ, spol. s r.o.

Martin Januš

Ročník 2020

Představení nominované firmy

MyQ Solution je přední světový poskytovatel řešení pro kompletní správu a zabezpečení tisku a následné zpracování dokumentů. MyQ je softwarový developer založený pěticí Čechů v letech 2007-2010, kteří jsou dodnes vlastníky a výkonnými manažery. Společnost aktuálně zaměstnává přes 100 osob v 8 pobočkách (USA, VB, Francie, Německo, Rakousko, Rusko, Dubaj a Singapur), sídlo s vývojovým centrem má v Praze (ČR).

Řešení MyQ je unikátní díky své uživatelské přívětivosti a přizpůsobitelnosti. Je naistalováno přibližně na milionu zařízení ve více než 90 zemích světa. MyQ je oceněno mnoha prestižními cenami jako např. IT Produkt roku 2008 až 2014 odborným magazínem Computer Word, cenou za inovace „Leading the Charge“ 2018 a 2020 v rámci HP JetAdvantage Partner Conference, a firma byla rovněž zařazena mezi „Top 100 českých technologických firem“ magazínem CIO Business World.

MyQ využívají po celém světě malé i velké organizace, mezi ty nejznámější v Česku patří např. Univerzita Karlova, Český statistický úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Ministerstvo vnitra nebo Metrostav. Ve světovém měřítku je to Coca Cola HBC, Banco Santander, Telefonica, Zeelandia, Fly Dubai a mnohé další komerční, vzdělávací nebo státní instituce celého světa.

Focus on what you do best!

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

Co Vás přivedlo do Vaší současné pozice?

Historický vývoj v naší rodinné firmě JANUS, spol. s. r.o., která byla založena mým tátou na počátku devadesátých let jako distributor tiskáren a kopírek Kyocera pro ČR a SR. V roce 2005 jsem nastoupil jako krizový manžer a po úmrtí strýce v roce 2006 jsem se stal ředitelem. Jako mladý ambiciózní kluk jsem však chtěl firmu posunout na přední tržní příčky, a tak jsme se spolužáky z gymnázia vyvinuli software (2006-2007) pro správu tisku „MyQ“. Rychle si ho oblíbili i zahraniční partneři, a tak jsme v roce 2009 otevřeli první pobočku ve Vídni a v roce 2010 MyQ vyčlenili jako samostatnou entitu. Od té doby jsme rostli do dnešních přibližně 100 zaměstnanců v 7 pobočkách od USA po Singapur a sídlem v Praze.

Čeho si nejvíc vážíte v obchodních vztazích?

Upřímnosti, férovosti a dlouhodobosti. To mě naučila mnohaletá spolupráce s japonskými korporacemi.

Kdo je Vaším vzorem?

Ellon Musk, dělá věci jinak než ostatní.

Odpovídal Martin Januš, jednatel společnosti 

Důvod nominace

Nominovaného si vážím pro nápad na zjednodušení tisku pro celý svět. Tento nápad zrealizoval a následně s postupně rostoucím počtem kolegů na palubě MyQ spol. s.r.o. s produktem - tiskové řešení pro malé i velké firmy - MyQ Solution, rozšiřuje tento produkt po celém světě díky 8 pobočkám, 7 hlavních vendorů (výrobců tiskáren) a tisíce partnerů.

Nominační kategorie

Made in Czechoslovakia

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů