Český Goodwill 2023

Znáte firmu nebo podnikatele, kterých si vážíte?

Nominujte teď

Česká golfová federace

Tomáš Přikryl

Ročník 2020

Představení nominované firmy

Platforma Bav se golfem představuje golf široké veřejnosti jako sport, který se dá provozovat v každém věku, podporuje aktivní a zdravý životní styl a umožňuje volnočasovou aktivitu pro celou rodinu. Svým obsahem probouzí zájem si tento sport vyzkoušet a zároveň ukazuje nejsnazší způsob, jak s golfem začít.

Česká golfová federace, golfové kluby, hřiště, trenéři a další golfové subjekty spojili své síly, aby vytvořili společnou vstupní bránu do světa golfu, a do jednoho místa propojili aktivity všech zúčastněných. Bav se golfem je rozcestník nabídek a událostí golfových hřišť ze všech regionů, který novému zájemci zjednodušuje vstup do golfové hry.

Od roku 2018, kdy Česká golfová federace platformu spustila, se do ní zapojilo již 111 golfových hřišť. Druhým rokem přichází s jednotným konceptem akcí s doprovodným programem na golfových hřištích pod názvem DEN Bav se golfem.

Hrát golf může každý, kdo ctí tři základní pravidla: NEOHROŽUJE JINÉ HRÁČE, NENIČÍ HRIŠTĚ, NEZDRŽUJE HRU.

Mapa
Firma sídlí v Praze

3 otázky pro nominovanou osobu

V čem vidíte největší překážky podnikání?

Golf je u nás relativně mladý sport. Navíc historicky zaškatulkovaný. Mladá generace ho však již vnímá jinak než generace starší. Největší překážkou je tedy to, že si lidé ke golfu teprve hledají cestu. Přitom se Česká republika řadí v Evropě mezi velice vyspělou golfovou zemi. V dětské kategorii nám rostou velké talenty. Snad jejich budoucí úspěch zrychlí zájem o golf.

Kdo je Vaším vzorem osobním, případně podnikatelským vzorem?

Sir Nick Faldo. Šestinásobný vítěz turnajů kategorie major, který po skončení své kariéry zasvětil svůj život také rozvoji golfu po celém světě. Měl jsem tu čest 3x pořádat turnaj Faldo Series s jeho synem Matthew Faldem. Tento turnaj je stále v ČR velice populární a je vedle turnajů ČGF pro děti od 12 let další branou do velkého golfu. Nedávno byl Sir Nick Faldo i na návštěvě v Dýšině na hřišti Greensgate.

Jakou vlastnost považujete za svoji nejsilnější stránku?

Důslednost. Před mnoha lety mi tento přístup vštípili na jednom školení ve Francii, kde jsme jako mantru opakovali rčení „allez au but“, volně přeloženo „dotáhni vše do konce“. To mi zůstalo dodnes a myslím, že tak je to i správně.

Odpovídal Tomáš Přikryl, projektový manažer

Důvod nominace

Platforma Bav se golfem nabízí produktovou mapu po celé České republice, sjednocuje obsah nabídky golfových hřišť ze všech regionů, přináší zajímavosti a informace o jednom z nejhezčích sportů. To vše zdarma a ve vysoké kvalitě. Golf hrají desítky milionů hráčů bez rozdílu věku, nadání a finančního zázemí. Drtivá většina z nich hraje pouze pro radost ze hry a totéž čeká nové zájemce, kteří objeví cestu na hřiště prostřednictvím platformy Bav se golfem. Mnoho golfových adeptů se někdy setkalo s klišé o nudné hře pro zbohatlíky, o její nákladnosti, o uzavřené společnosti. Ovšem golf se už dávno nehraje pouze v soukromých klubech, ostatně celosvětově jde o jeden z nejvíce otevřených sportů a Česká republika tento vývoj stále silněji kopíruje. Na mnohých veřejných hřištích dokonce už není nutné mít složenou základní golfovou zkoušku, jak tomu bývalo v minulosti. Platforma si nedává za cíl okamžitý hromadný přísun golfistů. Její základní snahou je ukazovat golf jako ideální možnost rodinné a zdravé zábavy. Jako krásný sport v přírodě, s kterým lze začít v každém věku. A pokud ho nevyzkouší noví zájemci okamžitě? Třeba se k němu nějak dostanou v budoucnu a budou už vědět, že z prvních kroků nemusejí mít obavu.

Nominační kategorie

Partner

Nominoval/a:

obchodní partner

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů