Český Goodwill budí stále větší důvěru

19/07/2016

Rok od roku důvěra v ocenění Český Goodwill stoupá. Svědčí o tom například postoj nominujících při výběru možnosti, zda chtějí, aby se nominovaný od organizátora dozvěděl, kdo konkrétně jej nominoval, nebo nechtějí. Možnost rozhodnout se má každý člověk, který vyplňuje nominační formulář.

"Důvody, proč si člověk nemusí přát uveřejnit své jméno spolu s informací o nominaci, kterou nominovaným zasíláme, jsou různé," vysvětlila manažerka projektu Markéta Nová. "Obvykle hraje roli skromnost nominujících nebo i ostych, například u zaměstnanců pak třeba obava, aby je šéf nebo spíš kolegové nepovažovali za 'šplhouny'," upřesnila.

Naopak na tom, aby nominovaný věděl, kdo si váží jeho odpovědného přístupu k podnikání a chce mu veřejně projevit uznání za poctivou práci, není podle Markéty rozhodně nic špatného. "Takovýhle akt velmi utužuje vztahy mezi nominovaným a nominujícím a nominace má mnohdy sílu zásadně změnit charakter vztahu," dodala s tím, že uplynulé ročníky ocenění přinesly řadu takových zkušeností.

V letošním ročníku s informováním nominovaného o tom, kdo jej nominoval, souhlasily více než tři čtvrtiny nominujících. Důvěra v opravdovost a sílu ocenění Český Goodwill roste i mezi samotnými zaměstnanci. V anonymitě si přálo zůstat 13 nominujících z řad zaměstnanců, zatímco ostych odložil stejný počet plus jeden bývalý zaměstnanec.

Zdroj: HPCG

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů