Průmysloví designéři z Česka mezi světovou elitou

16/06/2013

Létající čistička vzduchu a čistič oken, jehož konstrukce byla inspirována prsty gekona. To jsou dva české nápady, které postupují mezi 57 nejlepšími z celého světa v soutěži mladých průmyslových designérů.

Desátý ročník soutěže Electrolux Design Laboratory představuje patrně nejvýznamnější světovou soutěž pro mladé designéry. Ze stovek přihlášených bylo vybráno 57 nejlepších návrhů, do 16. června lze hlasovat pro postupující do druhého kola.

Dva koncepty, které získají nejvíce hlasů, postupují do druhého kola automaticky, dalších dvacet nejlepších vybere odborná porota. Ve hře o hlavní cenu je i dvojice českých studentů se svými návrhy: čističkou vzduchu AirBee a čističem oken Gecko. Váš hlas jim může pomoci: české stránky jsou šesté nejnavštěvovanější v rámci všech zúčastněných zemí!

Letošní téma bylo "Inspirováno životem ve městě", soutěžící se zaměřili na oblasti společenského vaření, přirozeného ovzduší a snadného úklidu.

Zdroj: iDnes.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v používání tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete v Souhlasím Prohlášení o ochraně osobních údajů